0442 415 10 05

CUMA

Çanakkale destanının her satırında isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır

Tarihi : 18-03-2017

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ 

Aşkale Belediye Başkanı Şenol Polat , 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü kutlayarak, "Çanakkale destanının her satırında isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır" dedi.

Aşkale Belediye Başkanı Şenol Polat , 18 Mart Çanakkale Zaferi Bağımsızlık uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin destansı kahramanlığının en büyük örneklerinden biri olduğunu kaydetti. Polat, “Milletimiz birlik olduğu sürece, Türkiye’yi parçalamaya yönelik hiçbir girişim başarılı olamayacaktır” dedi. Polat, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık öyküsü olduğunu vurgulayarak, "Çanakkale’de renkleri, dilleri ve ırkları farklı, çeşitli milletlerden oluşan ordular, milletimizin üstüne yürümüştür. Kahraman ecdadımız, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir. Bu destanın her satırında, isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır. 102 yıl önce Çanakkale’de istediklerini elde edemeyen güçler, ülkemiz üzerindeki kirli emellerinden hiçbir zaman vazgeçmemişlerdir. Son olarak 15 Temmuz’da devlete sızan hainleri kullanarak ülkemizi işgale kalkışanlar, Çanakkale ruhuyla sokaklara dökülen kahraman milletimiz sayesinde , hak ettikleri cevabı bir kez daha almışlardır. Milletimiz bir ve beraber olduğu sürece Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya yönelik hiçbir girişim başarılı olamayacaktır. Bugün Türk milletine düşen görev, şehitlerin kanlarıyla sulanan bu kutsal topraklara, aynı şuurla sahip çıkmak ve gelecek nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır" dedi.
Aşkale Belediye Başkanı Şenol Polat, Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünde şehitleri de rahmetle andığını ifade ederek, "Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Gününde bu toprakları bizlere mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

Aşkale Belediyesi Haber Merkezi

Habere galeri eklenmemiş

Habere video eklenmemiş

DİĞER HABERLERDEN